Fronty

- Fronty fornirowane
Fronty fornirowane mogą zastąpić fronty drewniane. Fornir to cienka okleina drewniana. Fornir może być wykończony w różny sposób, od matowego do błyszczącego. Wszystko zależy od tego, jakiego materiału użyjemy do wykończenia forniru (wosku, lakieru).

- Fronty z płyty MDF foliowanej
To rozwiązanie daje spore możliwości, dzięki dużej palecie kolorów i wzorów.

- Fronty z płyty laminowanej (wiórowej lub MDF)
Płyta laminowana to stosunkowo tanie i trwałe rozwiązanie. Laminat powstaje w wyniku zaprasowania zaimpregnowanego żywicami papieru na powierzchni płyty wiórowej lub MDF. Proces ten odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze – ponad 200 st., co czyni tą powłokę odporną na wysokie temperatury. Płyta laminowana bez problemu sprawdzi się zatem w obudowie piekarnika. Płyty laminowane występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Mogą być gładkie, perliste, matowe, czy też o strukturze imitującej drewno.

- Fronty lakierowane
Są trochę tańsze niż fronty z forniru. Obecnie błyszczące fronty lakierowane są modne i chętnie wybierane przez klientów. Do wyboru jest szeroka paleta kolorów.

- Szklane fronty
Szklane fronty zazwyczaj są wykonane ze szkła oprawionego w ramkę aluminiową. Można je zrobić z paneli szklanych z grafiką, lacobelu lub szkła lakierowanego. Najczęściej naklejone na ramę aluminiową.

NASI PARTNERZY